20/12/2021 02:30:51 10000+ Vaka Deneyimi | Bakırköy ve Bahçeşehir' de Hizmetinizdeyiz.
Randevu Alın

Spor Yaralanmaları

Günümüzde insanlar, profesyonel ya da amatör olarak pek çok spor dalı ile ilgilenirler. Ancak tenis, basketbol, boks ve futbol gibi sert hareketlerin bulunduğu sporlar, bazen spor yaralanmaları’ na neden olabiliyor. Bu yaralanmalar bazen cerrahi yöntemler ile tedavi ediliyor. Bunun yanında ameliyatsız spor yaralanmaları tedavisi yöntemleri de kullanılabiliyor. Bu yöntemlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Spor Yaralanmaları

Ameliyatsız spor yaralanmaları tedavisi yöntemlerinden biri de proloterapidir. Özellikle spor yaralanmaları fizik tedavi ve egzersiz tedavisine ek olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemde, enjeksiyon ile hücre hasarı oluşturulur. Ardından onarım ve iyileşme süreci uyarılmış olur. Tüm yöntemlerde olduğu gibi bu yöntemde de doktor tarafından tedavinin hastaya uygun olup olmadığına karar verilmelidir.

Proloterapi İle Tedavi

Perkütan İğne Tenotomisi

Bu tedavi yöntemi, ameliyatsız spor yaralanmaları tedavisi yöntemleri arasında yer almaktadır. Özellikle kronik tendon ağrılarında etkili bir yöntemdir. Bu tedavide başarı oranının arttırılabilmesi için ultrason ile beraber yapılmaktadır. Çünkü tendonun içerisine bakılarak karar verildiğinde yan etkisi bildirilmemiş bir tedavi yöntemidir. İğne tenotomisi ile ağrılar yerini, iyileşmenin ortaya çıkacağı değişikliklere bırakmaktadır.SİZİ ARAYALIMSosyal Medyada Paylaşın

BENZER KONULAR

Spor YaralanmalarıSpor Ortopedisi ve Sporcu SağlığıSpor Cerrahisi

acil ortopedi

Online Randevu