20/12/2021 02:30:51 10000+ Vaka Deneyimi | Bakırköy ve Bahçeşehir' de Hizmetinizdeyiz.
Randevu Alın

Prp tedavisi nedir?

Prp Tedavisi, kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde trombositten zengin plazma (PRP) enjeksiyonlarının kullanımı son yıllarda yaygın hale gelmiştir. Halk dili ile kök hücre tedavisi olarak yanlış ifade edilen bu uygulama hastanın kendi kanından elde edilen zenginleştirilmiş trombositlerin problemli bölgeye uygulamasıdır özetle.
Güncel literatürler, PRP uygulamalarının uygun hastalarda güvenilir olduğunu ve potansiyel olarak yumuşak doku iyileştirme sürecini hızlandırdığını göstermektedir.

Prp tedavisi

PRP uygulamaları;

  • Cerrahi müdahale gerektirmeyen rotator manşet yırtıkları ( omuz ağrıları, kısmi Rotatorkuff yırtıkları, omuz (İmpingmet) sıkışma senromları ve benzeri)
  • Cerrahi gerektirmeyen diz kireçlenmeleri (osteoartrit),
  • Dirsekte, tenisçi dirseği (lateral epikondilit) golfçü dirseği ( medial epikondilit) ulnar kollateral ligament yırtıkları,
  • Cerrahi gerektirmeyen aşil tendon bozuklukları
  • Vücudumuzdaki tüm eklem hastalıklarının tedavisinde

Özetle hastanın cerreahi endikasyonu olmaması şartı ile, kas iskelet hastalıklarının pek çoğunda uygun ellerde PRP müdahalesi ihtiyacı bulunan hastalara kabul edilebilir hareketli bir yaşam ve ağrısız konfor sağlamaktadır.

Diz Kireçlenmesi Tedavisi

Omuz Kireçlenmesi Tedavisi


SİZİ ARAYALIMSosyal Medyada Paylaşın

BENZER KONULAR

Ozonlu PrpPrp Tedavisi Nedir?

acil ortopedi

Online Randevu