20/12/2021 02:30:51 10000+ Vaka Deneyimi | Bakırköy ve Bahçeşehir' de Hizmetinizdeyiz.
Randevu Alın

Parmak Burkulması

Parmaklarınızın ligamentlerinin yırtılmasını veya gerilmesini içeren yaralanmalar burkulma olarak adlandırılır. Parmak burkulması, düşme etkisini azaltmak için kollarınızı uzattığınızdaki düşmelerden veya parmaklarınızı sürekli yüklendiğiniz durumlarda meydana gelir.

Parmak Burkulması

Parmak burkulması semptomlarından bazıları şunlardır:

  • Eşyaları tutabilme kabiliyetinde azalma
  • Yaralanmadan hemen sonra ağrı
  • Parmakların şişmesi ve morlukları
  • Kızarıklık ve hassasiyet

Parmak burkulması, parmaklarınızı farklı pozisyonlarda hareket ettirerek herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol etmek için elin fiziksel olarak incelenmesiyle teşhis edilir. Doktorunuz ayrıca, yaralanmanın tam yerini bulmak için röntgen gibi görüntüleme testleri önerebilir.

Parmak burkulması, buz paketlerinin uygulanması ve iyileşmesini sağlamak için parmağınızı hareketsiz hale getirme yardımı ile tedavi edilebilir. Rahatsızlığı azaltmak için size ağrı kesici ilaçlar da verilebilir. Parmaklarınız iyileşince parmaklarınızı güçlendirmek için güçlendirme egzersizleri yapmanız önerilecektir. Cerrahi tedavi çok nadir görülür ve sadece ligamanın tamamen yırtıldığı karmaşık durumlarda gerekli olabilir.SİZİ ARAYALIMSosyal Medyada Paylaşın

BENZER KONULAR

Parmak Burkulması Tedavisi

acil ortopedi

Online Randevu