20/12/2021 02:30:51 10000+ Vaka Deneyimi | Bakırköy ve Bahçeşehir' de Hizmetinizdeyiz.
Randevu Alın

Artroskopik Cerrahi

1960’lı yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte , tıpta temel kural olan ‘’önce zarar verme ‘’ ilkesine bağlı olarak eklemlere yönelik birçok cerrahi işlemde kamera kullanılarak gerçekleştirilen uygulamalar hızla yaygınlaşmıştır. Tabi buna bağlı olarak ortopedi ve travmatoloji bilim dalıda bundan eş zamanlı faydalanmıştır.

Artroskopik Cerrahi

Özellikle sportmen kimliğe sahip olup ortopedik rahatsızlığı olan hastalara, hastalıktan önceki performanslarını geri kazanabilmeleri ve kısa süreli istirahat ile hayatlarına geri dönebilmeleri için artroskopik müdahaleler gerçekleştirilmiştir.

Kamera yardımlı bu uygulamalar ortopedide en çok diz ve omuz eklem rahatsızlıklarında kullanılmakla birlikte, tıp biliminin ilerlemesi ile birlikte dirsek , el bileği , kalça ve ayak bileği eklemlerinde de uygulanabilir durumdadır.Sanılanın aksine; açık cerrahide ulaşılamayan eklem bölgelerine , kamera yardımlı gerçekleştirilen artroskopik cerrahi yöntemlerle çok daha rahat ulaşılabilmekte ve eklem çevresindeki dokulara zarar verme riski açık cerrahiye göre artroskopik cerrahi de çok daha az gerçekleşmektedir.

Bu sayede ameliyattan sonra açık cerrahiye göre; artroskopik cerrahi ile yapılan ameliyatlarda hastaların ağrısı daha az olmakta, hastanede daha kısa süre yatış süreleri gerçekleşmekte, aktif yaşamlarına kısa sürede kavuşmaları sağlanabilmektedir.SİZİ ARAYALIMSosyal Medyada Paylaşın

BENZER KONULAR

Artroskopik Cerrahi

acil ortopedi

Online Randevu